Brokerzy z najniższymi spreadami od zera pipsów – Porównaj i znajdź najlepszą ofertę

W tej tabeli porównujemy średnie spready regulowanych brokerów o najbardziej konkurencyjnych warunkach handlowych. Aby ustalić, który broker ma najniższe spready, za punkt wyjścia przyjęliśmy trzy najpopularniejsze pary walutowe: EUR/USD, GBP/USD i USD/JPY. Wskazane spready odnoszą się do średniej z ostatnich 2 tygodni, z wyłączeniem weekendów. Nie uwzględniliśmy żadnych innych opłat pobieranych przez brokera.

Spready, mimo że są ważnym kryterium przy wyborze pośrednika, nie są czynnikiem wskazującym na jakość egzekucji zleceń. Nie uwzględniają poślizgu i żadnej prowizji pobieranej przez brokera. Aby uzyskać dokładniejsze informacje, przeczytaj recenzje i oceń wszystkie aspekty: platformy, poziom bezpieczeństwa, wsparcie i ogólne warunki handlowe.

BROKER

EUR/USD

GBP/USD

USD/JPY

Prowizje

więcej INFOrmacji

0.1

0.4

0.2

tak

FP MARKETS

FP MARKETS

0.1

0.2

0.2

tak

0.1

0.4

0.2

tak

0.2

0.9

0.4

tak

0.2

0.4

0.3

tak / nie

0.3

0.8

0.4

tak

0.5

0.8

0.5

nie

0.7

0.9

0.9

tak

fibo group

FIBO GROUP

0.8

1.2

1.2

tak / nie

0.8

1.0

0.8

tak / nie

1.0

1.0

1.1

nie

1.9

2.4

2.0

nie

1.1

1.5

1.2

tak / nie

1.3

1.8

1.4

tak

2.0

2.0

3.0

nie

3.0

3.0

3.0

nie


Dlaczego spready rosną i dlaczego są wyższe niż te reklamowane przez brokera?

Zwykle podczas przeprowadzania transakcji rzeczywiste spready nie są równe tym, reklamowanym przez brokera. Jest to standardem, który dotyczy praktycznie wszystkich przypadków. Kiedy następuje wzrost zmienności rynku, zmienne spready są znacznie szersze u wszystkich brokerów. Tym samym wszyscy traderzy kupują i sprzedają z wyższymi spreadami, które różnią się od wcześniej reklamowanych.

Ci traderzy, którzy zdecydują się inwestować u brokera ECN ze zmiennymi spreadami, będą korzystać z niższych spreadów niż u brokerów Market Maker. Kiedy aktywność rynku wzrasta, a wolumen obrotu rośnie, spready mogą spadać bardzo nisko, mogą nawet być równe zeru (zerowe spready). W przypadku brokerów Market Maker (dealing desk), zmienne spready nigdy nie spadają poniżej poziomu zawartego w ofercie, mogą jedynie wzrosnąć.

Z drugiej strony stałe spready, nawet jeśli są nazywane "stałymi", również mogą ulec zmianie. Mogą, ale nie muszą. Istnieją brokerzy, którzy mają gwarantowane stałe spready, które nie ulegają zmianom niezależnie od tego, co dzieje się na rynku. Oczywiście są one szersze, ale oferują też większą stabilność. Pozostali brokerzy mają stałe spready z wyjątkiem, co oznacza, że ulegają one zmianom podczas wyjątkowej niestabilności rynku - podczas ogłaszania ważnych wiadomości makroekonomicznych, zmian ważnych stop bezrobocia lub stop procentowych, wskaźników cen konsumpcyjnych, sprzedaży detalicznej itd - a pozostają stałe podczas innych godzin handlu.

Co więcej, warto wiedzieć, że powszechną praktyką jest zwiększanie spreadów w weekendy i w nocy.

Większość brokerów oferuje takie same spready na kontach Mini i Standard. W przypadku rozbieżności w spreadach na tych kontach, podajemy spready dla rachunków standardowych. Kolumna "Prowizje" informuje, czy broker nalicza prowizje za przeprowadzanie transakcji (dealing desk), czy nie (no dealing desk). "TAK" oznacza, że broker udostępnia rachunki z prowizjami od obrotu. "NIE" oznacza, że broker oferuje rachunki, na których prowizja od obrotu nie jest stosowana. "TAK/NIE" oznacza, że broker oferuje konta zarówno w modelu dealing desk, jak i no dealing desk.


Ta lista nie jest sponsorowana i nie stanowi porady inwestycyjnej. To jedynie analiza przeprowadzona przez Porownaniebrokerow.pl na podstawie danych dostarczonych przez brokerów i inne niezależne porównywarki, takie jak myfxbook.com, fxstreet.com i 100forexbrokers.com.