eToro Opinie i Recenzja: niezawodny broker do bezpiecznego handlu społecznościowego

etoro opinie recenzja
etoro opinie recenzja

Nazwa: eToro
Działa od: 2006
Siedziba: Cypr
Licencja: CySEC, FCA

Produkty: forex, CFD, surowce, indeksy, ETF
Odpowiedni dla: początkujących, średnio zaawansowanych, doświadczonych
Egzekucja: STP
Minimalny depozyt: €100

  • Możliwość nauki od najskuteczniejszych traderów
  • Funkcja copy tradingu
  • Możliwość zarabiania na własnych strategiach 
  • Dobre narzędzia do zarządzania ryzykiem
  • Duża liczba instrumentów handlowych
  • Stały spread
  • Średni spread jest dość wysoki
  • Platforma ma ograniczoną personalizację

Ocena Porownaniebrokerow.pl:

Ocena użytkowników:

3.8/54 ratings

Jaka jest Twoja opinia na temat eToro? 
Napisz recenzję

74% detalicznych rachunków CFD przynosi straty

polecane przez porownaniebrokerow 2020eToro opinie w skrócie

Wybierz najbardziej skutecznych handlowców i skopiuj ich strategie: oto główna cecha handlu z eToro. Dla początkujących oznacza to mniej ryzykowne inwestowanie, bo oparte na decyzjach podjętych przez osoby z większym doświadczeniem w branży, dla ekspertów handel społecznościowy to możliwość dodatkowych zysków od osób, które kopiują ich ruchy i strategie inwestycyjne. Broker udostępnia intuicyjne platformy, zapewnia pomoc w języku polskim i oferuje konkurencyjne warunki. eToro to idealne rozwiązanie dla wielu inwestorów i najbardziej rekomendowany broker do handlu społecznościowego.

eToro recenzja

Firma została założona w 2006 roku i należy do eToro Ltd - autoryzowanej i regulowanej spółki oferującej usługi finansowe, która posiada licencje CySEC i FCA. eToro to pierwszy i najpopularniejszy broker z platformą do social tradingu na świecie. Liczba jego klientów obecnie przekracza 7 milionów inwestorów z 140 krajów. Broker generuje ponad milion transakcji tygodniowo.

eToro to w rzeczywistości sieć społecznościowa inwestycji. Broker umożliwia założenie rachunku po wpłacie minimalnego depozytu 100 USD i przeprowadzanie transakcji na akcjach, walutach, towarach i indeksach lub ich kopiowanie od najlepszych traderów, którzy także są jego klientami (copy trading).

Główny atutem brokera jest bezpośrednie zarządzanie platformą i wszystkimi operacjami finansowymi. Jednak jego prawdziwym atutem jest sposób prowadzenia handlu: możliwość nawiązania kontaktu z inwestorami z całego świata, obserwowanie ich wyników i automatyczne kopiowanie najlepszych strategie.

Dla początkujących to wyjątkowa okazja do zmniejszenia ryzyka straty - w porównaniu od klasycznego handlu. Z kolei dla ekspertów taka forma inwestycji oznacza możliwość generowania dodatkowych dochodów ze skopiowanych strategii.

W tej recenzji przeanalizujemy warunki handlowe, sposób działania brokera i przedstawimy nasze opinie o eToro. Przetestujemy jego niezawodność i sprawdzimy, czy to najlepszy wybór dla Twojego profilu inwestycyjnego.

eToro - jak działa

Handel społecznościowy jest z pewnością najważniejszą innowacją eToro. Za pośrednictwem platformy możesz zobaczyć, którzy handlowcy zarabiają najwięcej i wybrać strategie tych, którzy dzięki nim osiągają największe zyski. Następnie w oparciu o swój budżet i profil ryzyka, kopiować ich strategie. Jeśli generują dla zyski dla innych, dla Ciebie też będą pracować. To właśnie istota social tradingu lub inaczej copy tradingu.

Po wybraniu konkretnego inwestora platforma automatycznie powieli jego strategię na Twojej platformie. Dzięki temu inwestycje będą bardziej ukierunkowane inwestycje, a natychmiastowe działanie odniosą większy sukces.

Platformy handlowe

eToro oferuje 2 autorskie platformy handlowe: główną platformę do obsługi za pośrednictwem przeglądarki oraz platformę dla smartfonów i urządzeń mobilnych.

Pierwsza jest główną platformą eToro. Została zaprojektowana i zoptymalizowana pod kątem handlu społecznościowego, w taki sposób, aby wszystko działania były natychmiastowe i łatwe w obsłudze. Dzięki tej platformie będziesz mieć dostęp do wszystkich narzędzi handlowych i wszystkich funkcji z oferty brokera, aby skutecznie śledzić najbardziej skutecznych handlowców i kopiować ich strategie.

Platforma jest dostępna w języku polskim i ma dobrze zorganizowany interfejs. Wyświetla ceny w czasie rzeczywistym, zawiera różne rodzaje wykresów, listę otwartych pozycji i zamówień oczekujących, a także umożliwia modyfikowanie Stop Loss i Take Profit oraz zarządzanie funkcjami kopiowania. Stop Loss i Take Profit nie są gwarantowane, a handel z dźwignią wiąże się z wysokim ryzykiem.

Na górze możesz wybrać rodzaj rynku, po lewej stronie znajduje się menu zarządzania ustawieniami, a część centralna jest zarezerwowana dla wybranych instrumentów wraz ze szczegółami dotyczącymi ceny i nastroju inwestorów.

etoro platforma handlowa

Kliknięcie na nazwę instrumentu, w który chcesz inwestować powoduje otwarcie okna zarządzania zamówieniami. Możesz w nim wybrać opcję sprzedaży lub zakupu aktywa, ustawić ilość, dźwignię i parametry zarządzania ryzykiem Stop Loss i Take Profit, a także aby wyświetlić powiązane prowizje overnight dla danego instrumentu.

Otwierając sekcję "Ludzie" w menu po lewej stronie, można przeglądać, wyszukiwać i klasyfikować najlepszych inwestorów w ramach platformy, a także przeglądać statystyki, procent zysków poszczególnych inwestorów i wykorzystywany przez nich poziom ryzyka.

etoro platforma social trading

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników.

Klikając na profil, możesz uzyskać dostęp do okna ze szczegółami dotyczącymi inwestora. Znajdują się w nim wszystkie raporty dotyczące wyników inwestycji, liczby osób kopiujących strategie oraz instrumentów, w które inwestuje każdy z poszczególnych inwestorów. Aby skopiować jego strategię, po prostu kliknij przycisk "KOPIUJ", wybierz ilość i ustaw parametry ryzyka i warunki, kiedy zakończyć kopiowanie (na przykład jeśli wartość instrumentu spadnie poniżej określonego progu). Po zatwierdzeniu platforma zacznie automatycznie kopiować pozycje i strategie inwestycyjne stosowane przez tego inwestora.

etoro jak zacząć social trading

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników.

Sekcja "Portfel" dostępna menu wyświetla podsumowanie otwartych pozycji, kopiowanych strategii, saldo konta i podsumowanie zysku/straty aktualizowane w czasie rzeczywistym. Z tego poziomu możesz zamknąć lub modyfikacji każdą pojedynczą transakcję.

etoro rodzaje instrumentów

Platforma mobilna. Jest platformą do obsługi na smartfonach i tabletach z systemem operacyjnym iOS i Android. Umożliwia dostęp do Twojego konta i głównych funkcji handlowych. Bez względu na to gdzie jesteś możesz sprawdzić twoje pozycje i kontrolować wszystkie parametry transakcji.

Obie platformy oferują wykresy trendów rynkowych, analizy historyczne i różne narzędzia do handlu i zarządzania ryzykiem.

eToro w oferuje jedną z najprostszych i najbardziej bezpośrednich platform w historii. Jest dobrze zorganizowana i intuicyjna. Jednak można jej zarzucić brak funkcji dostosowywania układu i niezbyt doskonałe wyświetlanie wiadomości. Jednak ogólnie to solidna platforma i przede wszystkim dobrze zoptymalizowana do handlu społecznościowego.

Rodzaje rachunków, minimalny depozyt, dźwignia i spread

eToro oferuje jeden typ rachunku. Minimalna kwota depozytu wynosi 100 USD i można ją zrealizować za pomocą karty kredytowej, przelewu bankowego (tutaj minimalna kwota to 500 USD), Paypal, Neteller, Moneybookers i WebMoney.

Maksymalna dźwignia wynosi od od 1:2 do 1:400 dla profesjonalnych inwestorów, a jej wysokość różni się w zależności od instrumentu. Minimalna wielkość transakcji wynosi 1000 jednostek waluty, 10 jednostek towarów i 1 jednostka indeksów.

W przypadku głównych par walutowych spready rozpoczynają się średnio od 3 pipsów i są nieco wyższe niż w przypadku najtańszych brokerów, ale wciąż mieszczą się w średniej.

Aby uzyskać aktualne informacje na temat spreadów i opłat, odwiedź oficjalną stronę brokera pod tym linkiem.

Margin call – wezwanie do uzupełnienia depozytu

Aby utrzymać jedną lub więcej otwartych pozycji, eToro wymaga depozytu zabezpieczającego, który różni się w zależności od instrumentu i czasu składania zamówienia.

Standardowo, to inwestor jest zobowiązany i odpowiedzialny za utrzymanie odpowiedniego poziomu wolnych środków i przestrzegania wymogów dotyczących marginu przez cały czas otwarcia pozycji.

W przypadku straty lub otwarcia nowych pozycji inwestor musi monitorować poziom marginu dla wszystkich pozycji i w razie potrzeby dostarczyć kwotę kapitału potrzebną do spełnienia wymaganych progów depozytu zabezpieczającego.

Jeśli tak się nie stanie, trader zostanie wezwany do uzupełnienia depozytu (tj. margin call). Jeśli nie spełni wymagań, broker zastrzega sobie prawo do automatycznego zamknięcia jednej lub więcej otwartych pozycji. W takim przypadku inwestor ponosi wyłączną odpowiedzialność za wszelkie poniesione straty.

eToro zastrzega sobie również prawo do zmiany wymagań dotyczących depozytu zabezpieczającego w dowolnym momencie, a kwota wezwania do uzupełnienia depozytu może się różnić w zależności od wielu czynników, na przykład wielkości salda rachunku, całkowitej liczby otwartych pozycji, wolumenu transakcji, historii transakcji i warunków transakcji, a także sytuacji na rynku rynku.

Więcej informacji na temat wymagań dotyczących depozytu zabezpieczającego i wezwań do jego uzupełnienia znajduje się w regulaminie na oficjalnej stronie brokera w paragrafie 1.13.5.

Wpłaty, wypłaty i prowizje

Wpłaty i wypłaty depozytu mogą być dokonywane kartą kredytową, przelewem bankowym, Paypal, Neteller, Moneybookers i WebMoney.

Wszystkie konta eToro mają walutę bazową USD. W przypadku płatności w innej walucie kwota zostanie przeliczona na podstawie najlepszej dostępnej stawki na rynku - od sumy zostanie odjęta opłata za konwersję.

Środki mogą zostać wypłacone w dowolnym czasie do kwoty salda rachunku pomniejszonej o wykorzystaną kwotę depozytu zabezpieczającego. Aby wypłacić, konieczne jest użycie tej samej metody płatności, która została wybrana w momencie wpłaty.

Przetwarzanie wniosku o wycofanie trwa zwykle od 1 do 3 dni roboczych, a czas księgowania różni się w zależności od usługodawcy.

Minimalna kwota wypłaty wynosi 30 USD, a konto musi zostać zweryfikowane zgodnie z wymogami prawnymi. Inwestor będzie wówczas musiał wysłać kopię swojego dowodu osobistego i dowodu zamieszkania (rachunek lub wyciąg z banku ze wskazanym adresem).

Ponadto wypłaty w innych walutach niż USD podlegają ponownej opłacie za konwersję.

Szkolenia i konto demo

eToro oferuje możliwość przetestowania platformy i ćwiczeń na darmowym koncie demo, które ma wirtualne saldo w wysokości z 10 000 USD. Konto demo jest dostępne zaraz po rejestracji i nie ma ograniczeń czasowych. W każdej chwili istnieje możliwość przejścia z konta rzeczywistego na konto wirtualne, co jest bardzo przydatne do testowania nowych strategii lub zapoznania się z narzędziami i funkcjami platformy.

Broker oferuje także materiały szkoleniowe: samouczek, słownik i przewodnik po handlu. Dużym udogodnieniem jest możliwość otwierania i zamykania pozycji przez telefon. Wszyscy klienci mają również dostęp do wiadomości gospodarczych, wielu analiz rynkowych, wykresów i analiz technicznych.

Oferowany materiał szkoleniowy jest bardzo okrojony w porównaniu do innych brokerów - na przykład XM.COM lub XTB - ale w rzeczywistości rolę edukacyjną na eToro pełni kontakt z doświadczonymi inwestorami i wykorzystywanie ich strategii.

Pomoc i obsługa klienta

eToro oferuje pomoc swoim klientom 24 godziny na dobę za pośrednictwem czatu, poczty elektronicznej i telefonu. Obsługa klienta eTroro jest uważana za przyjazną na początkujących inwestorów. W razie wątpliwości i problemów kompetentni konsultanci pomogą je rozwiązać. Pomoc jest dostępna w 20 językach, w tym po polsku.

Bezpieczeństwo i regulacje

Broker eToro podlega spółce eToro Ltd, która prowadzi działalność poprzez dwie spółki zależne eToro Europe Ltd i eToro UK Ltd. Pierwsza ma siedzibę na Cyprze i reguluje ją CySEC na mocy licencji 109/10. Druga ma siedzibę w Londynie i jest regulowana przez FCA - numer licencji 583263.

eToro, działa zgodnie z europejską dyrektywą MiFID. Jeśli chcesz zobaczyć pełną listę instytucji regulujących pracę brokera, znajdziesz ją na stronie brokera pod tym linkiem.

Disclaimer - eToro to platforma inwestycyjna obejmująca wiele aktywów. Wartość Twoich inwestycji może rosnąć lub spadać. Twój
kapitał jest zagrożony.

Zgodnie z wymogami prawa, aby chronić kapitał inwestorów, ich środki są przechowywane na rachunkach segregowanych - oddzielnie od kapitału spółki. Jest członkiem Funduszu Kompensacyjnego dla Inwestorów, który zapewnia ubezpieczenie depozytu klientów nawet w przypadku niewypłacalności eToro.

Zatem to autoryzowany broker, który posiada niezbędne licencje do wykonywania profesjonalnych usług pośrednictwa finansowego.

Analizując informacje znalezione na najpopularniejszych forach i grupach dyskusyjnych, opinie o eToro są w większości pozytywne. Inwestorzy chwalą prostotę platformy, ilości dostępnych instrumentów i ciekawe możliwości inwestycyjne.

Istnieją także negatywne opinie, w których inwestorzy skarżą się na zamknięcie pozycji bez uprzedzenia, straty poniesione przez niedoświadczonych inwestorów. Biorąc pod uwagę, że broker obecnie ma 7 milionów klientów, łatwo jest znaleźć niezadowolonych w tak licznej grupie.

Należy mieć na uwadze, że nie wszyscy inwestorzy na eToro są ekspertami. Dlatego zawsze trzeba uważać, czyją strategię kopiujesz. I przede wszystkim należy pozbyć się myśli, że copy trading jest gwarancją sukcesu bez ryzyka.

eToro Opinie

Chociaż nie jest tak zaawansowana jak MT4, eToro oferuje jedną z najłatwiejszych platform handlowych. Na uwagę zasługują też konkurencyjne warunki handlowe, duża liczba instrumentów i oczywiście możliwość przeprowadzania inwestycji społecznościowych.

Możliwość interakcji z innymi przedsiębiorcami znacznie ułatwia początkującym, przyspieszając naukę i zwiększając potencjalne zyski. Dla bardziej doświadczonych broker oferuje perspektywę zwiększenia dochodów - możliwością generowania zysków od każdego inwestora, który zdecydował się na użyć ich strategii.

Dlatego eToro jest odpowiednim wyborem zarówno dla początkujących handlowców, jak i doświadczonych inwestorów. Obecnie jest najlepszym brokerem do handlu społecznościowego.

INWESTUJ NA ETORO

74% detalicznych rachunków CFD przynosi straty


eToro to platforma z wieloma aktywami, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni. 74% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlowa obejmuje okres krótszy niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Copy Trading nie jest równoznaczny z poradą inwestycyjną. Wartość Twoich inwestycji może rosnąć lub spadać. Twój kapitał jest zagrożony.

eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD, nie składa żadnych oświadczeń ani nie ponosi żadnej odpowiedzialności za dokładność i kompletność treści tej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera z wykorzystaniem publicznie dostępnych, niezwiązanych z konkretnym podmiotem informacji o eToro.

Komentarze, recenzje i opinie inwestorów: 0

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone symbolem *