10 Najlepszych Brokerów do Inwestowania w Surowce i Towary

broker materie prime trading

Wybór najlepszego brokera surowców i towarów jest pierwszym ważnym krokiem do bezpiecznego handlu online przy użyciu odpowiednich platform i narzędzi. Surowce i towary to jedna z najpopularniejszych klas instrumentów finansowych sprzedawanych na świecie, ale nie każdy broker, który je oferuje, jest wart Twojego zainteresowania. Zobacz, jakie cechy i warunki handlowe musi oferować i sprawdź ranking 10 niezawodnych i najbardziej konkurencyjnych brokerów do inwestowania w surowce i towary.

Dobry broker surowców i towarów musi zapewniać uczciwy kompromis między liczbą i rodzajem dóbr podlegających wymianie (liczbą aktywów) i oferowanymi narzędziami (platformami, wykresami, sygnałami, analizą techniczną, analizą rynku itp.) a warunkami oferty handlowej na surowce i towary- wysokością spreadów i prowizji.

W towary i surowce można inwestować na różne sposoby - kontrakty CFD i futures - dlatego musisz wybrać brokera, który umożliwia handel na konkretnych rodzajach instrumentów i na konkretnych rynkach (najlepsi brokerzy surowców i towarów mają zwykle bardziej rozbudowaną ofertę rynków i kategorii instrumentów).

Zwykle brokerzy oferują instrumenty o dobrej płynności, tj. olej, kukurydza, mąka, gaz ziemny, srebro i złoto, które jest najczęściej sprzedawanym metalem szlachetnym. Natomiast najlepsi brokerzy mają bardziej rozbudowaną ofertę (zobacz listę poniżej) i oferują możliwość tradingu online na znacznie szerszym zakresie surowców i towarów. To pozwala na dywersyfikację portfela i samej inwestycji.

Jakie są towary są najlepsze i dlaczego są dobrym produktem do inwestowania

Towary i surowce to produkty znormalizowane, które łatwo przechowywać, pozyskiwać i sprzedawać, a przede wszystkim w miarę upływu czasu nie tracą swojej wartości. Obserwując trendy rynkowe, instrumenty finansowe tego rodzaju mają raczej tendencję wzrostową. Dzieje się to z kilku powodów, ale głównym powodem jest wzrost światowej populacji i eksploatacji ziem. Surowce są niezbędne do utrzymania i rozwoju przemysłu na całym świecie.

Surowce i towary to instrumenty finansowe o dużej zmienności cen, są podzielone na 5 różnych kategorii:

  • metale: złoto, srebro, platyna, pallad, miedź, kobalt, tytan, nikiel itp.
  • produkty energetyczne: gaz ziemny, olej, węgiel itp.
  • produkty rolne: pszenica, kukurydza, ryż, soja, owies itp.
  • towary kolonialne: kawa, cukier, sok pomarańczowy, kakao, bawełna, drewno itp.
  • mięso: wołowina, konina, wieprzowina itp.

10 najlepszych brokerów surowców i towarów do handlu online

Surowce i towary są przedmiotem handlu na dużą skalę i mają wysoki potencjał zysku. Teraz sprawdźmy, którzy brokerzy z listy 10 najlepszych do inwestowania w surowce i towary mają korzystne warunki handlowe, konta demo i najlepsze ceny na rynku.

xtb broker

Liczba surowców21
Min. depozyt: €100
Platforma: xStation, MT4

Ocena:

Twój kapitał jest zagrożony

XTB to najlepszy kompromis w inwestycjach w surowce i towary. Broker oferuje możliwość handlu na CFD i udostępnia długą listę instrumentów: produkty energetyczne, rolne, metale i towary kolonialne. Możesz wybrać jedną z dwóch platform - MetaTrader 4 i xStation - które są znane jako najlepsze i najbardziej funkcjonalne na rynku. Oferuje również bezpłatne konto demo, niskie spready zaczynające się od 0,21 pipsów, brak rekwotowań, dźwignię 1:30 dla klientów detalicznych i gwarantowany stop loss.

XTB jest polskim brokerem ECN, umożliwia inwestycje w konkurencyjnych cenach na wielu rynkach poza surowcami i towarami, w tym akcji, forex, indeksów i kryptowalut. Poza obsługą klienta w języku polskim klienci mają też dostęp do kompleksowego programu szkoleniowego na różnych poziomach zaawansowania. Materiały edukacyjne zawierają: webinaria, analizę techniczną oraz strategie handlowe. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasze opinie na temat XTB.


plus500

Liczba surowców: 17
Min. depozyt: €100
PlatformaPlus500

Ocena:

86% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Plus500 łączy intuicyjną i łatwą w obsłudze platformę, dużą liczbę aktywów i konkurencyjne warunki handlowe na surowce i towary. Jest to broker szczególnie rekomendowany dla inwestorów na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym.

Oferuje dźwignię 1:30 dla klientów detalicznych i bezpłatne konto demo. Plus500 umożliwia inwestycje w CFD na ropę i benzynę, złoto i srebro, pallad, gaz ziemny i olej opałowy, pszenicę, cukier, kukurydzę, miedź, kakao, ropę Brent, kawę, soję, platynę i bawełnę. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasze opinie o Plus500.


ig markets

Liczba surowców: 47
Min. depozyt: €100
PlatformaL2 Dealer, MT4

Ocena:

Twój kapitał jest zagrożony

IG Markets to najlepszy wybór dla profesjonalnych i doświadczonych inwestorów. Jest jednym z największych brokerów na świecie i umożliwia handel surowcami miękkimi, metalami i produktami energetycznymi - w sumie udostępnia prawie 50 surowców i towarów. IG Markets oferuje różne rodzaje platform, w tym standardową MT4 i zaawansowaną L2 Dealer.

W przeciwieństwie do tradycyjnych futures na towary oferuje kontrakty bez ustalonej daty wygaśnięcia, które pozwalają korzystać z niskich spreadów i brak opłaty rollover. Oferta handlowa surowców i towarów przewiduje spready od 0,3 pipsa i konkurencyjne prowizje. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasze opinie na temat IG Markets.


xm.com

Liczba surowców: 17
Min. depozyt: €5
PlatformaMT4, MT5

Ocena:

Twój kapitał jest zagrożony

XM jest jednym z najlepszych brokerów w kwestii warunków handlowych na surowce i towary. Cieszy się doskonałą reputacją i jest znany z profesjonalnej obsługi klienta. Klienci brokera mogą inwestować między innymi w: złoto, srebro, pallad i platynę, kakao, kawę, kukurydzę, bawełnę, miedź, soję, cukier, mąkę, ropę naftową i gaz ziemny.

XM udostępnia dwie platformy - MT4 i MT5. Oferuje niskie spready, ciekawe plany prowizji i dźwignię 1:30 dla klientów detalicznych. Bardzo ciekawą opcją jest możliwość częściowej realizacji zlecenia oraz inwestycje w mikro lotach i nano lotach. Mocną stroną oferty jest jeden z najlepszych programów szkoleniowych wśród brokerów, który zawiera webinaria, kursy tradingu, artykuły, spotkania na żywo i wiele innych. XM jest idealnym wyborem dla osób stawiających pierwsze kroki w handlu online. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasze opinie na temat XM.


eToro

Liczba surowców: 6
Min. depozyt: €100
PlatformaeToro

Ocena:

74% detalicznych rachunków CFD przynosi straty

Chociaż eToro udostępnia ograniczoną liczbę surowców - miedź, złoto, gaz ziemny, ropę naftową, platynę i srebro - to oferuje unikalną funkcję handlu społecznościowego. Dzięki temu, za pośrednictwem platformy możesz identyfikować najlepszych inwestorów i automatycznie kopiować ich strategie. Taki sposób handlu jest dostępny na CFD, co jest szczególnie interesujące ze strategicznego punktu widzenia.

eToro to rekomendowany broker dla handlowców na wszystkich poziomach doświadczenia, w szczególności dla tych, którzy są zainteresowani social tradingiem. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasze opinie na temat eToro.


avatrade

Liczba surowców: 17
Min. depozyt: €100
PlatformaMT4, AvaTradeAct, AvaOptions

Ocena:

Twój kapitał jest zagrożony

Avatrade to jeden z najpopularniejszych brokerów na rynku. Ma ciekawą ofertę handlową na produkty energetyczne, metale i produkty rolne. Udostępnia zróżnicowane platformy transakcyjne, na których możesz inwestować w CFD i futures na surowce i towary przy użyciu maksymalnej dźwigni 1:30 dla klientów detalicznych. Wsparcie jest dostępne 24/5 w języku polskim. Broker oferuje dobry program szkoleniowy, który składa się z lekcji w formie wideo, e-booków i webinarów. Rekomendujemy Avatrade zarówno początkującym, jak i doświadczonym inwestorom. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasze opinie na temat Avatrade.


markets.com

Liczba surowców: 15
Min. depozyt: €100
PlatformaMT4

Ocena:

Twój kapitał jest zagrożony

Markets.com jest popularnym brokerem z szerokim dostępem do zróżnicowanych rynków. Umożliwia inwestowanie na platformach MT4 i Markets Trader w CFD na 15 surowcach i towarach przy użyciu dźwigni 1:30. Broker oferuje wsparcie 24/5 po angielsku. Markets.com to właściwy wybór dla inwestorów, którzy oprócz towarów chcą mieć dostęp do wielu innych instrumentów finansowych. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasze opinie o Markets.com.


trade.com

Liczba surowców: 19
Min. depozyt: €100
PlatformaMT4, Webtrader

Ocena:

Twój kapitał jest zagrożony

Trade.com udostępnia dwie platformy - MT4 i Webtrader - na których możesz inwestować w produkty energetyczne, rolne i metale. Wysokość dźwigni zależy od aktywa i tak dla złota wynosi 1:30, a dla cynku i miedzi 1:10. W ofercie Trade.com znajdziesz dobre, chociaż nie najniższe, spready i przyzwoity dział szkoleniowy z analizą rynku. Dział obsługi klienta działa 24 godziny na dobę przez 5 dni, także w języku polskim. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasze opinie o Trade.com.


etx capital

Liczba surowców19
Min. depozyt: €100
PlatformaMT4, TraderPro

Ocena:

Twój kapitał jest zagrożony

ETX Capital umożliwia inwestycje w CFD na produkty energetyczne, metale i towary typu soft. Transakcje możesz przeprowadzać na jednej z trzech platform: MT4 i ETX Trader Pro. Spready zaczynają się od 3 pipsów, maksymalna dźwignia zależy od instrumentu i zaczyna się od 1:5 na Gaz Nat i kończy 1:30 na złoto. Wsparcie w języku polskim jest dostępne wyłącznie przez telefon. ETX Capital to interesujące rozwiązanie dla tych, którzy chcą korzystać z wysokich dźwigni. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasze opinie na temat ETX Capital.


bdswiss

Liczba surowców: 16
Min. depozyt: €100
PlatformaMT4

Ocena:

Twój kapitał jest zagrożony

BDSwiss ma kompletną ofertę dla początkujących i średnio zaawansowanych inwestorów, którzy chcą inwestować między innymi w mąkę, kakao, kawę, miedź, kukurydzę, bawełnę, złoto, srebro, platynę, soję, cukier, pallad i olej. Broker słynie z dobrej reputacji wśród traderów z całego świata. Udostępnia platformy MetaTrader 4 oraz BDSwissApp. Zapewnia także dźwignię w wysokości 1:30, niskie spready i całodobową pomoc. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasze opinie na temat BDSwiss.


Komentarze, recenzje i opinie inwestorów: 0

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone symbolem *