10 Najlepszych Brokerów do inwestowania w kryptowaluty i bitcoin

broker kryptowaluty

Kryptowaluty stanowią obecnie doskonałą okazję inwestycyjną. Zobaczmy zatem, którzy brokerzy są najlepsi do inwestowania na najpopularniejszych kryptowalutach oraz jakie najlepsze warunki handlowe możesz uzyskać.

Kryptowaluty to niezwykle zmienne instrumenty finansowe i w związku z tym mogą być wyjątkowo lukratywnym rozwiązaniem dla każdego portfela inwestycyjnego. W zależności od przyjętej strategii mogą być także odpowiednie dla inwestorów na różnych poziomach doświadczenia.

Najważniejszymi walutami cyfrowymi Bitcoin i Litecoin, dwie najwyżej notowane kryptowaluty na rynku finansowym. Warto wiedzieć, że istnieje także kilka innych, które również osiągnęły wysokie udziały w rynku: Dash, Ethereum, Ripple, Monero i NEO.

Głównym celem tej nowej technologii i cyfrowych walut samych w sobie jest umożliwienie przeprowadzania transakcji bez interwencji banków i innych instytucji finansowych. Wartość kryptowalut jest w znacznej mierze kontrolowana przez technologię, która się za tym kryje, co determinuje protokół identyfikacji i transfer samej waluty.

Wraz ze wzrostem popularności przybyło także brokerów, którzy umożliwiają inwestycje w kryptowaluty. Niestety nie wszyscy umożliwiają realne wykorzystanie możliwości i potencjału walut elektronicznych. Przeanalizowaliśmy oferty wielu z nich i wytypowaliśmy 10 najlepszych brokerów z kryptowalutami, którzy oferują najlepsze warunki handlowe, niezawodne platformy transakcyjne, konta demo i wysokie standardy bezpieczeństwa.

xtb broker

Kryptowaluty: 5
Depozyt minimalny: €100
Platforma: xStation, MT4

Ocena:

Twój kapitał jest zagrożony

XTB udostępnia Bitcoin, Dash, Ripple, Litecoin, Ethereum i jest naszym zdaniem najlepszym brokerem do inwestycji w kryptowaluty. Oferuje najlepszą kombinację: atrakcyjne warunki handlowe, niezawodne platformy i profesjonalne narzędzia. Dźwignia do 1:10 dla wszystkich kryptowalut i spready od 0,014 pipsa to bardzo korzystna oferta, zwłaszcza dla najbardziej aktywnych inwestorów.

Platforma xStation to kompletne i intuicyjne środowisko inwestycyjne - jedne z najszybszych w branży. Broker jest aktywny w kwestii szkoleń. Organizuje liczne webinaria i cotygodniowe lekcje tradingu online. XTB jest rekomendowany przez Porownaniebrokerow.pl dla inwestorów na każdym poziomie doświadczenia, którzy chcą inwestować w kryptowaluty. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj naszą recenzję XTB.


eToro

Kryptowaluty6
Depozyt minimalny: €100
PlatformaeToro

Ocena:

Twój kapitał jest zagrożony

eToro oferuje sześć wirtualnych walut: Bitcoin, Ethereum i Ethereum Classic, Dash, Ripple i Litecoin i jest kolejnym brokerem, z którym warto rozpocząć inwestycje w kryptowaluty.

Jego cechą charakterystyczną jest platforma - umożliwia kontakt z innymi inwestorami oraz identyfikowanie handlowców, którzy osiągają najlepsze wyniki i automatyczne kopiowanie ich strategii na własnych transakcjach. W ten sposób początkujący mogą wykorzystać doświadczenie zaawansowanych inwestorów, a ci drudzy zarabiać na zyskach generowanych przez swoje strategie skopiowane przez innych handlowców. 

eToro jest jednym z pierwszych brokerów, który umożliwił klientom inwestowanie w waluty elektroniczne. Jego oferta jest odpowiednia zarówno dla początkujących, jak i najbardziej doświadczonych inwestorów. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj recenzję eToro.


markets.com

Kryptowaluty10
Depozyt minimalny: €100
PlatformaMT4

Ocena:

Twój kapitał jest zagrożony

Markets.com oferuje największy wybór instrumentów finansowych i aż 10 kryptowalut. Do tego w każdej transakcji walutami cyfrowymi możesz używać dźwigni 1:5. Dział obsługi klienta działa 24/7 - jest dostępny nawet w weekendy.

Markets.com jest popularny ze względu na mnogość oferowanych rynków i korzystne warunki handlowe również na waluty elektroniczne. Jest to odpowiedni wybór dla inwestorów, którzy szukają brokera z dostępem do najbardziej egzotycznych instrumentów. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj recenzję Markets.com.


avatrade

Kryptowaluty9
Depozyt minimalny: €100
PlatformaMT4

Ocena:

Twój kapitał jest zagrożony

Pod względem liczby oferowanych walut, Avatrade jest w czołówce brokerów. Znajdziesz tu między innymi: Bitcoin i Bitcoin Cash, Ethereum i Ethereum Classic, Ripple, Dash, Litecoin, Monero i NEO.

Na uwagę zasługuje wysokość dźwigni - 1:20 - która jest jedną z najwyższych na walutach cyfrowych. Oferta zawiera także bardzo konkurencyjne spready, ceny w czasie rzeczywistym i szeroki wybór platform transakcyjnych. 

Dla swoich klientów Avatrade ma przygotowane również szkolenia, dział wsparcia i pomocy technicznej dostępny 24/24 oraz wysokie standardy operacyjne. Avatrade jest rekomendowany inwestorom na różnych poziomach doświadczenia, którzy szukają kompletnej oferty dostosowanej do ich potrzeb. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj recenzję na Avatrade.


plus500

Kryptowaluty8
Depozyt minimalny: €100
PlatformaPlus500

Ocena:

76.4% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Plus500 oferuje najbardziej bezpośrednią platformę i możliwość tradingu CFD na Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Monero, Ripple, Litecoin, Dash i NEO. Chociaż oferowana dźwignia nie należy do najwyższych, nadal mieści się w standardzie. Z Plus500 możesz przeprowadzać transakcje 24/7 (z wyjątkiem niedzieli od 12:00 do 14:00 UTC) i korzystać z dość konkurencyjnych spreadów. Największym plusem brokera jest intuicyjna platforma, która będzie łatwa w użyciu dla inwestorów posiadających doświadczenie w handlu. CFD są złożonymi produktami finansowymi, dlatego nie są odpowiednie dla początkujących. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj recenzję Plus500.


sto

Kryptowaluty3
Depozyt minimalny: €100
PlatformaAFX Fast, MT4

Ocena:

Twój kapitał jest zagrożony

Chociaż STO umożliwia inwestycje tylko na 3 kryptowalutach (Bitcon, Ethereum i Liecoin) to jego mocną stroną jest ochrona przed ujemnym saldem. Dzięki niej nigdy nie stracisz więcej niż zainwestowałeś. Oznacza to, że jeśli użyjesz dźwigni, twoja strategia nie powiedzie się, a saldo spadnie poniżej zera, nie będziesz zobowiązany do wyrównania kwoty na minusie.

Poza tym będziesz miał do dyspozycji zaawansowane narzędzia inwestycyjne, jak kalkulatory wielkości transakcji, korelacji i poziomów Fibonacci'ego.

Dedykowany rachunek STO Crypto do inwestycji w kryptowaluty może być otwarty w trzech walutach bazowych - PLN, EUR i GBP. Profesjonalna obsługa klienta w języku polskim jest bardzo chwalona przez inwestorów. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj recenzję STO.


xm.com

Kryptowaluty5
Depozyt minimalny: €5
PlatformaMT4, MT5

Ocena:

Twój kapitał jest zagrożony

XM jest najlepszym brokerem do inwestycji w Bitcoin. Chociaż jego oferta zawiera jedynie 5 kryptowalut - Ethereum, Dash, Litecoin, Ripple i Bitcoin - to wysoka jakość oferowanych usług i bardzo konkurencyjne warunki handlowe sprawiają, że XM musi znaleźć swoje miejsce w rankingu najlepszych brokerów z kryptowalutami. Główną wymienną parą jest BTC/USD, ze spreadami od 12 punktów i minimalną wielkością transakcji 0,1 lota.

Jako klient XM możesz handlować na MetaTrader 4 i MetaTrader 5 (MT4 zawiera tylko Bitcoin, a MT5 wszystkie kryptowaluty). Te dwie platformy są odpowiednie dla inwestorów o różnym doświadczeniu i doskonale dostosowują się do różnych stylów gry i strategii handlowych.

XM jest jednym z najlepszych brokerów pod względem szkolenia: ma aktywny kalendarz lekcji online i spotkań na żywo w różnych miastach. To najlepszy wybór dla osób, które chcą nieustannie poszerzać swoją wiedzę z zakresu inwestycji i brać czynny udział w spotkaniach z profesjonalistami. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj recenzję XM.


trade.com

Kryptowaluty: 4
Depozyt minimalny: €100
PlatformaMT4, Webtrader

Ocena:

Twój kapitał jest zagrożony

Trade.com ma interesującą ofertę handlową na Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Dash. Maksymalna dźwignia wynosi 1:2, minimalna wielkość transakcji to 100 jednostek waluty bazowej. Broker nie pobiera prowizji i oferuje niskie spready od 8.00 USD. Umożliwia przeprowadzanie transakcji także w weekendy, co jest rzadko spotykane wśród brokerów. Trade.com oferuje dwie platformy: internetową Webtrader i klasyczną MT4. To idealne rozwiązanie dla średnio zaawansowanych i doświadczonych inwestorów, którzy chcą handlować bez ograniczeń - także w weekendy. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj recenzję Trade.com.


bdswiss

Kryptowaluty3
Depozyt minimalny: €100
PlatformaMT4

Ocena:

Twój kapitał jest zagrożony

BDSwiss udostępnia najpopularniejsze kryptowaluty - Bitcoin, Ethereum i Litecoin - w parach z najważniejszymi walutami na świecie - USD i EUR. Co prawda w porównaniu do innych brokerów liczba aktywów jest ograniczona, ale warunki handlowe są bardzo korzystne: bardzo niskie spready, minimalna wielkość transakcji 0,1 lota i trading 24/7. BDSwiss jest rzetelnym brokerem z różnorodną ofertą. Oprócz walut cyfrowych, oferuje także kontrakty CFD na wiele innych instrumentów finansowych. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj recenzję BDSwiss.


ic markets

Kryptowaluty1
Depozyt minimalny: €200
PlatformaMT4, MT5

Ocena:

Twój kapitał jest zagrożony

IC Markets to broker z dobrą ofertą na Bitcoiny. Co prawda jest on jedyną dostępną kryprowalutą, ale w wyjątkowo konkurencyjnych warunkach. Spread zaczyna się od 15 pipsów, minimalna wielkość transakcji to 1 lot, limit Stop Out to 50%, a maksymalna dźwignia wynosi 1:20 i jest jedną z najwyższych dźwigni oferowanych na Bitcoinie.

Broker udostępnia platformy MT4 i MT5, które są najpopularniejsze wśród inwestorów na wszystkich poziomach doświadczenia. IC Markets to dobry wybór dla osób szczególnie zainteresowanych inwestycjami w Bitcoin i chcących współpracować z brokerem ECN. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj recenzję IC Markets.


Komentarze, recenzje i opinie inwestorów: 0

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone symbolem *